W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie. Dlatego nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Piórniki do Afryki”.  Cel był jeden – podarować piórniki dzieciom, które często pierwszy raz w życiu mogą otrzymać ten podstawowy, uczniowski atrybut. Mamy nadzieję, że zebrane dotąd  54 piórniki pozwolą rozbudzić ciekawość najmniejszych i że choć trochę sprawią radości. Zebrane piórniki zostaną przekazane do Fundacji DZIECI AFRYKI w Warszawie.