9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego uczniowie przystąpili do przedstawienia przygotowanej inscenizacji. Zajęli miejsce w ustawionych ławkach szkolnych, zamiast tablicy ekran i wyświetlona prezentacja multimedialna ukazująca losy Narodu Polskiego od czasów zaboru poprzez powstania do momentu odzyskania niepodległości i pojawienia się Polski na mapach świata. Nauczyciel (Patrycja Stec) zadawała pytania związane z aktualnie wyświetlanym slajdem na które odpowiadali wywołani uczniowie. W odpowiednich chwilach pojawiał się podkład muzyczny- (Fryderyk Chopin - Etiuda Rewolucyjna, MyPierwsza Brygada – pieśń I Brygady Legionów Polskich). Kończąc wyświetlono film  Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, hit Światowej Wystawy EXPO 2010 w Szanghaju, animowaną „Historię Polski". Przekaz, w którym połączono obraz, dźwięk i słowo to forma, która dotarła do każdego ucznia i pozostanie w pamięci.
Polecamy wszystkim film, który do tej pory mogli oglądać jedynie goście Pawilonu Polski.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.

Społeczność Szkolna