Już po raz kolejny z rzędu nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia(ŚDTM). To święto matematyczne odbywa się już po raz XI na całym świecie. Pomysłodawcą jest prof. Andrzej Grabowski – wielki pasjonat nauczania i uczenia się matematyki. Celem akcji jest propagowanie nauczania matematyki w sposób zabawowy , a przez to nadrobienie „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W naszej szkole w pierwszej części obchodów ŚDTM przeegzaminowano wszystkich uczniów z klas III-VIII. Ten „ przyjemny „ egzamin polegał na wyciagnięciu losów o różnym stopniu trudności z „tabliczkowymi” działaniami.

W szkole działały 2 komisje egzaminacyjne: 1 w składzie: Martyna Łoś, Kinga Rokita i Albert Gryz i 2 w składzie: Klaudia Bułat, Mateusz Mosio i Paweł Siwicki. Uczniowie, którzy prawidłowo podali wszystkie wyniki otrzymali certyfikat oraz tytuł: „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. W drugiej części obchodów tego święta przeprowadzono konkurs o „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała ucz. Gabriela Curyło. Konkurs był przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych. W grupie młodszej(KL.3-5) zwyciężyła ucz. Kl.3 Emilia Sokołowska. Drugie miejsce zajęła ucz. kl.4 Angelika Rzeźnik, a III miejsce – ucz. kl.4 Jakub Bednarz.

W starszej grupie wiekowej(kl.6-8) zwycięzcą został ucz. Kl.6 Marcel Misiaszek. Drugie miejsce zajął ucz. Kl.6 Adrian Owca, a miejsce III przypadło Maciejowi Kapłonowi. Oprócz konkursu uczniowie obejrzeli 2 filmy edukacyjne o Złotej proporcji.

ŚDTM w szkole był przede wszystkim świetną zabawą i możliwością poszerzenia wiedzy matematycznej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!