Pierwszego czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka szkoła zorganizowała wycieczkę do Warszawy. Naszą przygodę w stolicy zaczęliśmy żywą lekcją historii i patriotyzmu w Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie metrem udaliśmy się pod PGE Narodowy – zwiedzaliśmy stadion z przewodnikiem trasą „Piłkarskie emocje”. Gdy emocje już opadły udaliśmy się na obiad w Strefie Kibica Sports Bar. Po posiłku pojechaliśmy koleją podziemną na drugą stronę Wisły pod Pomnik Syreny Warszawskiej – poznaliśmy legendę o Syrence. Po wykonaniu zdjęć przemieściliśmy się metrem i tramwajem na Stare Miasto - podziwialiśmy Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Dalej pieszo Krakowskim Przedmieściem udaliśmy się pod Pałac Prezydencki. W pewnym momencie uczniowie zauważyli starszego pana na wózku inwalidzkim w mundurze wojskowym z taką samą opaską na ramieniu jaką mogli zobaczyć w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak się okazało to był uczestnik powstania, który zmierzał na zaproszenie Pana Prezydenta. Weteran zgodził się na zrobienie zdjęcia, uściskał nasze ręce. To była niezwykła i poruszająca chwila, mogliśmy podziękować człowiekowi, który walczył o naszą wolność. Dalej spacerkiem pod Grób Nieznanego Żołnierza, znów chwila zadumy. Obserwowaliśmy zmianę warty. Następny punkt wycieczki to był Pałac Kultury i Nauki. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy przy Dworcu Centralnym, posiłkiem w McDonald's w Złotych Tarasach. Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu hojnemu sponsorowi Pani Bogumile Mosio, dzięki której ta wycieczka mogła się odbyć.