„Zaprowadź mnie, prosto do Betlejem, zaprowadź mnie, gdzie Bóg narodził się”. Słowa tej przepięknej kolędy to zarazem przesłanie, jakie przekazali uczniowie naszej szkoły przez wystawienie jasełek dla społeczności lokalnej na progu zbliżających się ferii zimowych. Aniołek patrzy przez lunetę, ogląda całą Ziemię i widzi ludzi zabieganych, dźwigających pakunki i zielone drzewka, szykujących się do świąt, ale zarazem smutnych. Patrzy na dzieci i widzi to samo – smutek. Dlaczego? Wielu dorosłych nie rozumie co to jest Boże Narodzenie. Dzieci są smutne, bo nie mają przyjaciół. Anioł woła wszystkie dzieci, bierze w ręce wielkie serce i czyta: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję Wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu :dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.” Wracajcie do swoich domów i powiedźcie tam, że Boże Narodzenie to Święto Pana Jezusa, a On jest na tym świecie najważniejszy. Wszyscy, trzymając się za ręce śpiewają „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Po występie głos zabrał Pan Dyrektor Szkoły, który dziękując uczniom za pięknie przedstawione Jasełka, złożył wszystkim noworoczne życzenia.